Top Ćwiczenia na ból pleców

Coraz więcej ludzi zmaga się z bólem kręgosłupa. Ten problem dotyka już nawet osoby w młodym wieku! Dolegliwości kręgosłupa potrafią być bardzo dokuczliwe i mogą przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności. Czy istnieją skuteczne sposoby na ich złagodzenie?

Przyczyny bólu kręgosłupa

Plecy muszą znosić mnóstwo obciążeń każdego dnia, nie mają jednak nieograniczonych możliwości. Głównymi przyczynami problemów z kręgosłupem mogą być:

  • nadwaga

  • noszenie zbyt dużych ciężarów

  • nieprawidłowa postawa ciała

  • stresujący tryb życia

  • zbyt niska aktywność fizyczna

Jak walczyć z bólem kręgosłupa?

Aby zmniejszyć dolegliwości związane z kręgosłupem, warto zadbać o zapewnienie sobie odpowiedniej dawki ruchu każdego dnia. Niestety mnóstwo ludzi zapomina o tym, że codzienna aktywność fizyczna jest niezmiernie ważna! Siedzący tryb życia obciąża kręgosłup i wpływa negatywnie na postawę całego ciała. Dlatego warto poznać proste i skuteczne ćwiczenia na ból pleców, które wzmocnią mięśnie i pozwolą poczuć się lepiej.

Ćwiczeń nie trzeba wykonywać codziennie. Wystarczy powtarzać je 2, 3 razy w tygodniu i ćwiczyć co najmniej przez pół godziny, aby poprawić swoją kondycję i wyraźnie odczuć ulgę. Ćwiczenia na ból pleców przyniosą pożądane efekty, jeśli będą wykonywane prawidłowo oraz regularnie.

Ćwiczenia na ból pleców

Oto kilka prostych ćwiczeń na ból pleców, które można wykonywać w swoim domu, aby wzmocnić mięśnie i zmniejszyć ból kręgosłupa. Każde ćwiczenie powtarzamy 10 razy.

  • Unoszenie nóg. To ćwiczenie na ból pleców wykonujemy w pozycji klęczącej, z wyprostowanymi rękami opartymi na podłodze. Unosimy jedną nogę jak najwyżej się da i wytrzymujemy w tej pozycji przez chwilę. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej i to samo robimy z drugą nogą.

  • Unoszenie bioder. Kładziemy się na plecach z wyprostowanymi rękami i nogami ugiętymi w kolanach. Unosimy biodra i wytrzymujemy przez chwilę, po czym wracamy do pozycji wyjściowej.

  • Przyciąganie kolan. Kładziemy się na plecach z wyprostowanymi nogami. Zginamy nogę i staramy się przyciągnąć kolano do klatki piersiowej. Wytrzymujemy kilka sekund i wracamy do pozycji wyjściowej. To samo powtarzamy z drugą nogą.

  • Unoszenie nóg na brzuchu. To ćwiczenie na ból pleców wykonujemy w pozycji leżącej na brzuchu. Głowę podpieramy na przedramionach, nogi prostujemy. Na przemian podnosimy raz jedną nogę, raz drugą.

Wykonując ćwiczenia na ból pleców w domu, warto pamiętać o tym, aby nie forsować nadmiernie organizmu. Szczególnie dotyczy to osób, które jak dotąd nie uprawiały regularnie żadnych sportów i mają osłabioną kondycję fizyczną. W takim przypadku najlepiej będzie, jeśli będą wykonywać ćwiczenia na ból pleców w towarzystwie kogoś bardziej doświadczonego w tym temacie, na przykład trenera.

Masaż pleców

Regularnie wykonywane ćwiczenia na ból pleców, mogą bardzo pomóc w walce z dolegliwościami kręgosłupa. Niestety, często nie są wystarczające, lub tylko chwilowo rozwiązują problem. W takim przypadku, warto wybrać się na masaż pleców Łaziska Górne  Profesjonalny masażysta podczas zabiegu zlikwiduje napięcie mięśni, dzięki czemu dolegliwości ustaną. Czasami wystarczy jedna wizyta u masażysty, ale w wielu przypadkach niezbędne jest wykonanie serii zabiegów. Profesjonalny masaż pleców to skuteczna metoda na pozbycie się bólu kręgosłupa!

OPINIE O NAS

Obsługa jest zawsze bardzo miła i super pomocna. Wszystkie gabinety i wszystkie zabiegi wykonywane są z niezwykła starannością. A ceny są rewelacyjne.
PACJENT

Szczerze i gorąco polecam! Czysto,. wybór masaży i innych zabiegów bardzo duży. Ceny bardzo dobre.

PACJENT

Masaż sportowy na najwyższym poziomie. Już po dosłownie kilku wizytach odczułam ulgę. Mają bardzo dobre ceny.

PACJENT

GODZINY OTWARCIA

W tygodniu 7:00 – 18:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne

  721 271 517 – masaże

  32 786 59 23 – fizjoterapia

SIEDZIBA

Masaż Pleców Łaziska Górne

Pozbądź się bólu pleców na długi czas, poprzez indywidualnie dobrane masaże.

UMÓW WIZYTĘ